Snak

Mere indhold efter annoncen

Efter nedtur: Gabriel-trøjer er eksploderet med 350 procent

man 1. jun 19:16

Salget af Arsenal-trøjer med Gabriel på ryggen er steget med hele 350 procent, efter at stjernen brændte det afgørende straffespark i Champions League-finalen.



Læs hele nyheden her
Det er sgu smukt. Noget smukkere en de idioter i Wolfsburg som sendte dødstrusler til Mæhle
Er Spurs-mand, men dette er fandme fed støtte. Kæmpe respekt
Det er virkelig flot og jeg kan kun billige.

Fansene har Gabriels ryg og det betyder meget, synes jeg.

Jeg er ikke Gunner og jeg er i øvrigt et gammelt røvhul. Men det rører mig, når folk kan finde ud af at støtte og passe på hinanden.
* Forza Napoli Sempre siden 1988 * Debatterer ikke med "brugerxxx eller boldxxx Antagelser og hypoteser duer ikke i seriøs debat
Præcis den støtte en spiller skal have, ikke svines til af egne fans og modtage trusler af den ene eller anden slag
Han tog ansvaret på sig, og det værdsætter ægte fans. Dejligt at se.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Klasse af Arsenals fans.
Så de har solgt 7 trøjer? 😉

Spøg til side, det er fin opbakning
Han tog ansvaret på sig, og det værdsætter ægte fans. Dejligt at se.

Enig.

Problemet var bare at Arteta skulle have insisteret på at en mere erfaren straffesparksskytte tog det femte straffespark. Uanset om man som spiller er mand nok til at melde sig klar til at påtage sig det store ansvar det er at sparke et afgørende straffespark. Så må en træner gerne sige, tak men ellers tak. Jeg klandrer ikke Gabriel. Men han havde såvidt jeg har kunnet læse mig til, aldrig før sparket et straffespark i sin karriere. Her burde Arteta have valgt en anden, og om nødvendigt tvunget en mere erfaren straffesparksskytte til at tage det femte straffespark.
Imponerende! God stil af fansene - som man får lyst til at kalde ægte fans. I modsætning til andre, hvis dårlige eksempel allerede nævnt her i tråden, selv om der desværre er så mange flere. Respekt til Arsenal!
... Og ja, man kunne jo af helt utroligt latterlige fans sådan i forbifarten nævne de skvadderhoveder, der brændte byen af, fordi deres klub... vandt....?!
Annonce