Snak

Mere indhold efter annoncen

Gaarde: Vi har mange salgsobjekter

ons 23. maj 2018
Allan Gaarde mener, at der er mange spillere i AaB, der er salgsobjekter - men han fremhæver især Edison Flores, som skal ud og vise sig frem til VM i Rusland.

Læs hele nyheden her
Hvis Aab laver endnu et kæmpe salg fra deres offensiv, så er det simpelthen absurd!
Elsker når mennesker omtales som objekter eller ressourcer..

OT: Jeg er uenig. Jeg har svært ved at se de store salgsobjekter andre end Flores som en kinesisk klub måske er dum nok til at købe
Hej Bold.dk. Det sidste hold i vores pulje er altså Frankrig. Ikke England.
Flores er vel Peru´s største profil udover Farfán og Carillo

Flores er faktisk også Peru´s mest scorende spiller udover Farfán.

Laver Peru et eller to overraskende resultater til VM og har Flores indflydelse på det så ryger han vel hurtigt op i en 35-45 Millioner DKK?

Men ja det er nok Kineserne man skal appellere til
Mange salgsobjekter? Må siges at være noget af en tilsnigelse. AaB har tidligere leveret mirakler, hvad salg angår, men i den nuværende trup skal man kigge langt efter de brandvarme salgsemner.
Hævnen kommer fra Brian Steen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg ser også kun Flores umiddelbart som den eneste salgsobjekt. Det bliver i sær spændende hvordan han klar sig under slutrunden, for han har været anonym det meste af sæsonen!

Hvis Pohl havde været mere skarp foran mål og havde statistikkerne med sig for denne sæson, så havde han røget som den første! Kæmpe udviklingspotentiale han har, men man må virkelig væbne sig med tålmodighed for at han får forløst det. Håber det kommer næste sæson, ellers må 19-årige Wissem træde til.
Würtz til FC Shingshang for 70 Mkr.!
Der er kun 3. Flores,Rinne,Okore. Alle andre, glem det gaarde,du har vist fået solstik. Men bevis du er en købmand og sælg safranko, 4 nye hjørneflag så har du lavet et kanon salg.
Flores skal nok blive solgt. Men jeg tror at beløbet bliver langt under hvad mange regner med. Nu har Gaarde efterhånden udtalt at han skal sælges mange gange. Vi har hørt hvor dårligt spillemæssigt han passer ind på holdet, han er ikke fanfavorit og det er langt fra sikkert at han kommer til at gøre nogen nævneværdig figur ved VM. Alle disse ting, er jo ikke hemmeligt for en eventuel køber, og de trækker alle sammen kun salgsprisen i den forkerte retning.
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Hvad med at sælge Gaarde og få en sportsdirektør der kan finde den rigtige træner og de rigtige spillere til de rigtige pladser for det magter Gaarde bare ikke
Annonce