Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: FCK lurer på Frederik Sørensen

tirs 5. jan 2021

FC København er ifølge tyske Express interesseret i midtstopperen Frederik Sørensen, der har kontraktudløb i FC Köln til sommer.



Læs hele nyheden her
Betyder det at Zanka ikke bliver? Tænker hverken Sørensen, Zanka eller Nelsson er tilfredse med en plads på bænken. Med mindre Thorup selvfølgelig vil forsøge sig med et 3-mands forsvar igen.
Ham havde jeg helt glemt. Stort talent engang.
Det jo det jeg altid har sagt!! Han skal til FCK :) Sørensen og Nelsson
nu er det sådan at man ikke overlever med kun 2 stoppere..

hvor man kan håbe AB, ragnar,grækeren, ryger nu eller til sommer.

spørgsmålet er jo om zanka bliver eller ej, kommer nok lidt and på om han kommer med til sommerens slutrunde.

#Dansksport #danskfodbold #England #italien #st pauli
Nu skal Zanka jo lige være interesseret i at blive til stærkt nedsat løn og/eller Fenerbahce at påtage sig et større økonomisk tab.

Desuden så SKAL der være europæiske kampe til næste år. Ragnar vil som minimum være væk, og mon ikke at Marios og/eller Bjelland bliver sparket afsted.

FCK skal som minimum have 3 forsvarsspillere som er top 10 i ligaen, og det har man ikke pt.
Nordens største.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dygtig spiller, men ville hellere beholde Zanka.
Gennem flere år har jeg undret mig og at FS og FCK ikke er blevet linket sammen. I mine øjne en klassisk FCK-signing. Jeg vil dog også gerne beholde Zanka.
Hvorfor stoppe der? Hvorfor ikke også hente vavro, Jacob Rasmussen, Mads Andersen og Amartey.

Så kan de spille 4-4-2 kun med midstoppere. Fedt man!

Nelson Zanka Bjelland Boile
Amartey Vavro Andersen Sørensen
Oikonomu Sigurdsen
Han ryger til midterklub i championship tro jeg
Faktisk mest til pudersne d-:
Okay, ham havde jeg glemt...
Annonce