verden bliver et bedre sted når han ikke er her mere..
Snak
Nicolai P. fortryder batalje: Ser ikke kønt ud
tirs 22. mar 2022
Nicolai Poulsen fortryder, at han råbte Viborgs Younes Bakiz ind i hovedet efter det brændte straffespark i overtiden. Det fortæller han til stiften.dk.
Læs hele nyheden her
tirs 22. mar 2022
Det var vel også en jubel over det tilkendte straffespark der gjorde, at han tilsvinede en grædende Frendrup slut sidste sæson.
tirs 22. mar 2022
Enig med dig, @Martinovic.
Hvad sker der med mennesker, som ønsker andre mennesker døde?
Hvad sker der med mennesker, som ønsker andre mennesker døde?
tirs 22. mar 2022
Nicolai Poulsen fortæller yderligere til stiften.dk, at han har modtaget mange hadefulde beskeder i sin indbakke efter situationen med Viborgs Bakiz
Tjah, det er vel også mere behageligt end at folk kommer hen og skriger dem ind i ansigtet på dig, mens du sidder på jorden ;) Nice try, men lidt sent at trække offerkortet NP ;)
tirs 22. mar 2022
Usympatisk spiller som jeg ingen respekt har for. Hele interviewet smager af at han ikke mener der, for han undskylder ikke troværdigt. Tænk at AGF vil trækkes med ham.
tirs 22. mar 2022
Og tænk sig at disciplinærudvalget ikke engang kan give ham nogen ekstra karantænedage.
Endda med tanke på at de kunne give en træner 2 dages karantæne for at stå og hoppe.
Det skal da ikke være i orden at overfuse i modspiller.
Endda med tanke på at de kunne give en træner 2 dages karantæne for at stå og hoppe.
Det skal da ikke være i orden at overfuse i modspiller.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre)
Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3
Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0
Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0
Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2
ALAW - MOT
tirs 22. mar 2022
Slap nu lige af! N. Poulsen er en type som mange trænere vil elske at have på sit hold! Usympatisk eller ej kan jeg ikke bruge til noget. Han er på AGF´s hold for at nedkæmpe modstanderen midtbane med alle "tilladte" midler. Jeg er faktisk af den opfattelse at de fleste dommere dømmer ham for hårdt….spiller han hårdere end så mange andre midtbanespillere…? Nej!