Æv
Snak
Vanvittigt comeback: Argentina knuste egyptisk drøm
I dag 20:05
En blanding af flot målmandsspil og kyniske kontraangreb sendte sensationelt Egypten foran med 2-0, men tre sene mål fra Argentina indenfor et kvarter sikrede Argentina en mindeværdig 3-2-sejr og avancement til kvartfinalen.
Læs hele nyheden her
I dag 20:06
Hvilket comeback. Det er dét her det hele handler om. Sikke en afslutning.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
I dag 20:06
Hvad i verden er det for et VM? Hvordan kan Argentina være så langt ind i turneringen, uden at have mødt bare et hold af noget, der minder om kvalitet? Nu kommer Shweiz eller Colombia. De minder om kvalitet på deres gode dage. Selv Danmark er bedre end de fleste. Bevares, Egypten spiller 5 gode minutter. Men de er jo spillere med Markedsværdi, der ville gøre dem billige for FCK. 6-7 spillere fra den Egyptiske liga, en fra Oviedo i Segunda Liga, en pensioneret Salah osv.
Og hvordan Messi kan få lov at spille en hel karriere på steroider, som gør han vokser hurtigere er vanvittigt.
Og hvordan Messi kan få lov at spille en hel karriere på steroider, som gør han vokser hurtigere er vanvittigt.