Kang-in Lee har netop været i aktion ved VM.
Men Sydkoreaneren har lidt at se til uden for banen også, hvor han er ved at finde ud af, hvad der skal ske i fremtiden.
Den offensive midtbanespiller ser nemlig ud til at skifte klub, hvor han bytter den franske hovedstad ud med den spanske.
PSG-spilleren skulle ifølge Cadena Ser være enig med Atlético Madrid, og et skifte er under optræk.
Artiklen fortsætter efter billedet

Atlético Madrid skulle have været i dialog længe med Kang-in Lee, men forhandlingerne er blevet intensiveret over de seneste uger, hvor det stod klart for den offensive midtbanespiller, at han ikke kan spille sig inde på det stærke PSG-mandskab.
Atlético skal nu forhandle om prisen med Paris Saint-Germain.
Kang-in Lee har været i PSG siden 2023.

VM Morgenbriefing: Mexicansk folkefest og røde kort
Hattrick | Afsnit 100Mens du har sovet, er VM 2026 blevet sparket i gang foran et kogende Estadio Azteca i Mexico City. Vi skal forbi en åbningskamp med rekordmange røde kort, tårer hos den mexicanske helt Raúl Jiménez og kaotiske scener uden for stadion kort før kickoff.
Læs mere
Atletico Madrid
La Liga





























