2024-10-31 13:02:47

Jan Bech om Ericsson-rygte: Spild af tid

Brøndby-formand Jan Bech Andersen fortæller til det svenske medie Fotbollskanalen, at det er spild af tid at kommentere på rygterne om Martin Ericsson.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

Pokalen - 4. runde

FT

BIF

1 - 0

FCM

Martin Ericsson bliver på rygtebørsen kædet sammen med det ledige job som Brøndbys sportsdirektør.

Den tidligere Brøndby-spiller er for nuværende ansat i netop den rolle i BK Häcken.

Det svenske medie Fotbollskanalen har derfor rakt ud til Jan Bech Andersen. Brøndby-formanden kalder det spild af tid at kommentere på sådanne rygter.

- Vi kommenterer ikke rygter. Der er så mange spekulationer, næsten på daglig basis, med forskellige kandidater. 

- Det vil være spild af tid at kommentere på dette, skriver Jan Bech Andersen i et skriftligt svar til Fotbollskanalen.

Artiklen fortsætter efter billedet

3F Superliga -Jan Bech om Ericsson-rygte: Spild af tid
Foto: Claus Bech/Ritzau Scanpix

Efter rygtet om Martin Ericsson har set dagens lys, har mange Brøndby-fans været skeptiske.

Det skyldes den famøse feriepengesag, hvor Brøndby blev dømt til at betale millioner til en række personer, heriblandt Ericsson.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

Pokalen - 4. runde

FT

BIF

1 - 0

FCM

Annonce

3 kommentarer

Se kommentarer
Annonce