Daniel Jakobsen har fået kontrakt i Hobro.
Den 19-årige forsvarsspiller har trænet med i Hobro i et godt stykke tid, og det er nu blevet belønnet med en kontrakt.
Der er tale om en kort kontrakt, der gælder i den igangværende sæson.
- Daniel er en ung talentfuld stopper, der har trænet med i vores sommeropstart, for at vi kunne se hinanden an.
- Her har Daniel vist sig så godt frem at han nu bliver belønnet med en aftale. En aftale, der i første omgang, løber året ud. Daniel er en spændende forsvarsspiller med et godt potentiale.
- Han kan samtidig dække de tre centrale positioner i forsvaret, hvilket giver noget fleksibilitet, siger tekniske chef, Lars Justesen, til klubbens hjemmeside.
Daniel Jakobsen har senest være i AGF, hvor han spillede på U19-holdet.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Hobro
Betinia Liga



































