2024-02-01 13:43:10

Liverpool tilbagekalder stopper efter to uger

Det blev kun til lidt mere end to uger hos Port Vale for Rhys Williams, der vender tilbage til Liverpool for at komme sig over en skade.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 23. runde

FT

ARS

3 - 1

LIV

Rhys Williams blev i starten af januar kaldt tilbage fra sin lejeaftale i skotske Aberdeen, hvor han aldrig nåede at debutere for førsteholdet.

I stedet valgte Liverpool at sende ham på græs hos Port Vale i den engelske League One, men her blev det kun til lidt mere end to uger.

Den engelske storklub oplyser torsdag eftermiddag, at den 22-årige forsvarsspiller endnu engang er blevet kaldt hjem – denne gang for at komme sig over en skade.

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Liverpool tilbagekalder stopper efter to uger
Foto: Phil Noble/Reuters/Ritzau Scanpix

Rhys Williams har i det hele taget kæmpet med skader i løbet af sin Liverpool-karriere, der dog har budt på 19 optrædener for førsteholdet.

Han har kontrakt med The Reds frem til sommeren 2026. 

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 23. runde

FT

ARS

3 - 1

LIV

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce