




Manchester United kom tidligt foran 1-0 og 2-0, men endte alligevel med at tabe 2-3 til Brighton onsdag aften.
Dermed blev Carabao Cup-drømmen knust tidligt i denne sæson.
Nederlaget kommer i forlængelse af 0-1 mod Manchester City trods en lang periode i overtal, en 4-0-sejr over Sabah i Champions League og 2-2 mod Everton.
Før det slog United Ipswich, men tabte premieren til Hull.
- Selvfølgelig kan vi vende det, for vi har virkelig gode spillere. Det føles dårligt, for det har ikke været nogle fantastiske uger, siger Michael Carrick ifølge BBC.
Artiklen fortsætter efter billedet

Personligt ryster cheftræner ikke på hånden.
- Jeg føler mig ikke under pres, og det bekymrer mig ikke det mindste. Jeg forstår, hvad der foregår eksternt, og hvordan denne verden fungerer, men det bekymrer mig ikke.
- Jeg bekymrer mig om at vinde kampe og skabe en god følelse, så vi bevæger os i en god retning, siger Carrick.
Manchester Uniteds næste opgave er ude mod Fulham på søndag.

Manchester United
Carabao Cup
























