PSG har netop genvundet Champions League.
Franskmændene vandt lørdag aften over Arsenal, hvor det hele blev afgjort efter straffesparkskonkurrence.
Desire Doue var en af de PSG-spillere, der scorede fra pletten, og kort efter slutfløjt lægger han ikke skjul på sin begejstring.
- Vi er så, så stolte. Det var en god kamp mod et virkelig stærkt hold. Vi skal nyde det som en familie, fordi vi fortjener det.
- Jeg forsøger at forblive rolig, hver gang jeg tager et straffespark. Jeg scorede, så det er fantastisk, siger Doue til TNT Sports.
Artiklen fortsætter efter billedet

Selv om den 20-årige franskmand naturligvis er glad efter triumfen, så mener han, at PSG fortsat er sultne efter mere.
- Vi skal forblive ydmyge. Det er vanvittigt. Vi går tilbage til arbejdet igen. Vi vil have mere. Vi er unge, vi er sultne, og vi er ambitiøse, slutter Doue.
Du kan læse mere om opgøret her.

Make VM Great Again: Genial VM-Energi med Ali Jassem
Drømmeklubben | Afsnit 3Hvad har Haalands mor at gøre med nordmandens vilde fysik? Er Ronaldo fyrre, fed og færdig? Er Pepe med hår egentlig bare en sød højskolelærer?
Læs mere
PSG
Champions League






























