- Der er snak om Milan, Borussia Dortmund eller andre spanske hold, og alt kan ske.
Ordene kommer fra vicepræsidenten i Real Betis, Jose Miguel Lopez.
For han ved godt at rygterne svirrer om klubbens 23-årige venstreback Juan Miranda.
Til sommer udløber det tidligere Barcelona-talents kontrakt med Betis, og skal klubben tjene mønter på ham, skal det være til vinter.
- Han er en spiller, vi værdsætter i klubben, og personligt kæmpede jeg for at få ham til at slutte sig til Betis, siger vicepræsident Jose Miguel Lopez til Canal Sur.
Artiklen fortsætter efter billedet

Han afslører også også, at den spanske klub arbejder på en forlængelse, men at man indtil videre ikke er nået frem til en aftale.
- Vi kan måske nå til enighed, og vi håber, at han skriver en lang kontrakt med Betis.
- Men hvis han bliver tilbudt det dobbelte eller tredobbelte af, hvad han tjener her, så er det kun fair, at han accepterer. Men vi ved ikke noget endnu, siger Jose Miguel Lopez.
Juan Miranda er et produkt af Barcelonas akademi og kom til Real Betis på en fri transfer i 2021 fra den catalanske klub.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Real Betis
La Liga



































