2024-01-12 18:23:54

Stortalent belønnes med lang kontrakt i Sheffield

Sheffield United har forlænget samarbejdet med 20-årige Andre Brooks til sommeren 2027. Det meddeler klubben på sin hjemmeside.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 21. runde

FT

SHE

2 - 2

WHU

Sheffield United belønner et af klubbens store talenter.

20-årige Andre Brooks har nemlig fået en lang kontraktforlængelse, så han nu er i klubben til minimum sommeren 2027.

Det meddeler Sheffield United på sin hjemmeside.

Midtbanespilleren har udover et kort lejeophold i Bradford spillet hele karrieren i Sheffield, hvor han fik sin debut tilbage i 2022.

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Stortalent belønnes med lang kontrakt i Sheffield
Foto: Sheffield United

Sidenhen er det blevet til 14 kampe, men det er først for alvor i denne sæson, at Brooks er kommet ind på førsteholdet.

De sidste seks Premier League-kampe har Andre Brooks nemlig startet inde for Sheffield United.

Det kan også være, at han får den syvende i træk, når Sheffield møder West Ham den 21. januar.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 21. runde

FT

SHE

2 - 2

WHU

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce