Charly Nouck fik en skurkerolle for Viborg fredag aften, da kantspilleren brændte en stor mulighed i 0-0-kampen mod Sønderjyske.
Trods det er Charly Nouck en ombejlet herre, og Tipsbladet har berettet om et afvist bud fra en unavngiven Championship-klub.
Det ønskede hovedpersonen dog ikke selv at sætte ord på efter kampen.
- Det gider jeg ikke tænke på lige nu. Jeg fokuserer på at være i Viborg, og jeg har på en måde tabt to point for os, så det gider jeg ikke tænke på lige nu, siger Nouck.
Kantspilleren fortæller dog, at han er åben for et skifte denne sommer.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Selvfølgelig er jeg det, og jeg synes, at jeg har udviklet mig meget. Det er dog ikke så meget noget, som jeg gider at tænke på lige nu, siger kantspilleren.
I sidste sæson forlængede den 22-årige kantspiller med Viborg efter en succesfuld tid efter skiftet fra OB.
Ifølge Superstats står 22-årige Nouck noteret for 99 kampe i Superligaen. I alt har kantspilleren scoret 12 mål og lavet seks oplæg.

FCM's vilde vindue - bekymring i FCK og AGF
Hattrick | Afsnit 13FC Midtjylland har solgt for 647 millioner kroner i sommerens transfervindue, hvor der også er blevet købt dyrt ind med navne som David Martinez og Rasmus Nissen Kristensen.
Læs mere
Viborg FF
3F Superliga

























