AGF har indledt det nye år med en ændring i trænerstaben, da Morten Karlsen har valgt at sige op som assistenttræner i klubben.
Det meddeler AGF onsdag på sin hjemmeside.
- Det har været en spændende tid i en klub, der er på vej frem på mange fronter. Og jeg har forhåbentlig været med til at lægge nogle nye byggesten som en del af et trænerteam med dygtige og gode kollegaer.
- Men nu er det tid til nye tanker og ideer i trænerteamet. Og derfor er det også blevet tid til, at jeg nu drager videre mod nye udfordringer og jeg ønsker alt det bedste fremover til både stab og spillere i AGF, udtaler Morten Karlsen.
Artiklen fortsætter efter billedet

Tidligere onsdag blev det rygtet, at norske Kenneth Dokken var på vej til klubben, og det er netop ham, som skal erstatte Karlsen som assistenttræner.
43-årige Dokken er kommet til fra Vålerenga, hvor han også har været assistenttræner, skriver AGF.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
AGF
3F Superliga

































