



Brentford må sande, at det blot blev til et enkelt point imod Wolverhampton.
De to mandskaber spillede mandag aften 2-2 i Premier League i en medrivende affære, der startede klart bedst for The Bees.
På eget græs fik Keith Andrews' mandskab en perfekt start og førte med to efter 37 minutters spil.
Forsvarsspilleren Michael Kayode stod for den første scoring, inden topscoreren Igor Thiago udbyggede med en sikker inderside på et fornemt oplæg fra Dango Ouattara.
Kort før pausen vågnede gæsterne op, da Adam Armstrong hamrede bolden i mål med en resolut afslutning.
Artiklen fortsætter efter billedet

Efter 72 minutters spil måtte Mikkel Damsgaard udgå for hjemmeholdet med det, der lignede en skade.
Kort lykkedes det for Wolves at udligne med kun 12 minutter tilbage på uret.
Det var netop indskiftede Toluwalase Arokodare, der dukkede op ved bagerste stolpe, hvorfra han headede et drilsk indlæg ind bag Caoimhin Kelleher til slutresultatet 2-2.
Brentford ligger fortsat på syvendepladsen i Premier League, mens Wolves skraber bunden med blot 17 point.

VM Morgenbriefing: Spanien er klar til semifinalebrag
Hattrick | Afsnit 145Spanien er klar til VM-semifinalen efter endnu en sen afgørelse fra superindskifter Mikel Merino.
Læs mere
Wolverhampton
Brentford
Premier League


































