


En spøjs situation opstod kort før Bruno Fernandes brændte et straffespark mod Fulham.
Mens portugiseren gjorde sig klar til at sparke fra 11-meter-pletten, kom kampens dommer Chris Kavanagh til at gå ind i ham.
På tv-billederne så Fernandes tydeligt irriteret ud, og efter kampen bekræfter han over Sky Sports, at stiuationen provokerede ham.
- Jeg var irriteret, for som straffesparksskytte har du dine egne rutiner og ting, du gør, og jeg blev irriteret, for dommeren sagde ikke undskyld, siger Fernandes.
Han undlader dog at bruge det som en undskyldning for det brændte straffespark.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Det var det, der triggede mig i momentet, men det er ikke en undskyldning for, at jeg brændte straffesparket. Jeg fik bare et virkelig dårligt træf på bolden, siger United-kaptajnen.
Du kan se det brændte straffespark i videoen øverst i artiklen.

Højbjerg spøger i Premier League
Hattrick | Afsnit 170Dagens Hattrick starter Brøndbys køb af Stuttgart-backen Christopher Olivier. De blågule har længe ville have den østrigske spiller, og Stuttgart tror stadig på ham.
Læs mere
Manchester United
Premier League


































