Efter otte år i udlandet er franske Kevin Gameiro nu vendt hjem til Frankrig igen, hvor det hele begyndte for den nu 34-årige angriber.
Franskmanden har nemlig skrevet under på en kontrakt med Strasbourg i Ligue 1, hvor han i de kommende to sæsoner skal forsøge at få nettet til at blafre på de franske stadions.
Det meddeler Strasbourg på sin hjemmeside.
Og dermed er cirklen fuldendt for Gameiro, da han faktisk startede karrieren i netop Strasbourg, inden han i 2008 blev sendt videre til FC Lorient.
Artiklen fortsætter efter billedet

Kevin Gameiro er kommet til efter tre år hos Valencia, hvor det i den seneste sæson blev til fire mål i 27 La Liga-kampe.
— Racing Club de Strasbourg Alsace (@RCSA) July 18, 2021

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Valencia
La Liga

































