Magnus Kaastrup har været en stor profil for Lyngby, som er klar til den kommende sæson i 3F Superligaen.
Fremtiden i den kongeblå trøje har dog været uvist, da Kaastrup stod foran et kontraktudløb til næste sommer, men Lyngby-fansene kan godt tage den med ro.
Efter bold.dk's oplysninger vil Kaastrup nemlig skrive under på en ny kontrakt med Lyngby, da parterne er blevet enige om at fortsætte samarbejdet.
Det er en forlængelse på et enkelt år, så Kaastrups kontrakt med Lyngby nu vil udløbe i sommeren 2024.
Artiklen fortsætter efter billedet

Kaastrup har været hos Lyngby siden februar 2021, hvor han kom til fra AGF.
I den seneste sæson blev det til 12 mål og syv assists i 34 kampe for 21-årige Magnus Kaastrup.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Lyngby Boldklub
3F Superliga



























