2024-10-06 18:38:24

Nicolai P. forstår ikke dommer: Fløjten i munden hele tiden

Nicolai Poulsen fortæller til TV2, at han ikke kunne finde hverken hoved eller hale i dommer Mikkel Redders indsats under kampen mellem AGF og Viborg. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 11. runde

FT

VFF

1 - 1

AGF

26'
10
Magnus Westergaard
Mål
68'
11
Tobias Bech
Mål
85'
11
Jonas Jensen-Abbew
Rødt kort
86'
11
Jeppe Grønning
Brændt straffe

Både AGF og Viborg var flere gange frustrerede på dommer Mikkel Redder under søndagens opgør.

Aarhusianerne ville have frispark på VFF's mål, mens Jakob Poulsens tropper følte sig snydt for et straffespark.

Efter opgøret fortalte AGF-midt Nicolai Poulsen til TV2, at det ikke var til at finde hverken hoved eller hale i dommerlinjen. 

Artiklen fortsætter efter billedet

3F Superliga -Nicolai P. forstår ikke dommer: Fløjten i munden hele tiden
Foto: Henning Bagger/Ritzau Scanpix

- Jeg kan sgu ikke finde hoved og hale i det, det må jeg erkende. Det bliver rodet ad helvedes til. Han har jo fløjten i munden hele tiden, og det er svært at få noget som helst i gang. Sådan er det nogle gange, og det må vi acceptere i et lokalopgør som dette. Der bliver givet og taget, siger Poulsen til TV2. 

Opgøret i Viborg sluttede 1-1. 

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 11. runde

FT

VFF

1 - 1

AGF

26'
10
Magnus Westergaard
Mål
68'
11
Tobias Bech
Mål
85'
11
Jonas Jensen-Abbew
Rødt kort
86'
11
Jeppe Grønning
Brændt straffe
Annonce

10 kommentarer

Se kommentarer
Annonce