





Superliga-dommer Sandi Putros fik en uheldig hovedrolle i mandagens kamp mellem FC København og SønderjyskE, hvor han dømte tre straffespark og udviste Victor Ekani.
Det røde kort er efterfølgende blevet annulleret, ligesom DBU's dommerudvalg onsdag oplyste, at de tre straffesparkskendelser var forkerte.
Sandi Putros har siden set kampen igennem seks gange og vurderer, at han har set straffesparkene 50 gange. Han er utrolig ærgerlig over sine fejl, forklarer han til B.T.
- Lige i nuet og de efterfølgende dage er alt sort og træls. Man er skuffet, sur, vred og irriteret, men man skal også videre på et tidspunkt, siger Sandi Putros til B.T.
- Og man skal ikke tage fejl af, at jeg er den, der er mest irriteret og ærgerlig – og mere end hvad man ellers kan læse på nettet, siger. Jeg er den, der er allermest træt af, at jeg dømte de tre straffespark, det skal der ikke herske nogen tvivl om.
Sandi Putros fastslår desuden, at han ikke føler, at han har brug for en pause trods det stormvejr, han er havnet i - nærmere tværtimod så han kan bevise sig.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

FC København
Sønderjyske
3F Superliga



























