Leeds sejrede med 3-1 over Nottingham Forest og havde allerede lagt tre mål på tavlen efter 49 minutter.
James Justin fortæller efter kampen, at klubben befinder sig et godt sted – både mentalt og spillemæssigt:
- Vi er ikke bange for nogen i denne liga, og sådan kan vi lide det. Vi vil kæmpe i hver eneste kamp, give alt, hvad vi har, og se, hvad der sker, siger Justin ifølge BBC.
- Noget af det spil, vi viste i aften, var noget af det bedste i sæsonen. At levere en sådan præstation er virkelig stort.
Artiklen fortsætter efter billedet

Efter sidste rundes 0-4-nederlag mod Arsenal var dette et vigtigt comeback for Daniel Farkes mandskab-
- Det er altid rart at tage de tre point med tilbage til træningsbanen. Vi fortjente det. Sidste uge mod Arsenal måtte vi komme tilbage efter det nederlag. Drengene leverede en fantastisk indsats, og det er tre enorme point.
Leeds møder Chelsea i næste spillerunde.

Skandaløse scener i Parken: Pinligt for FCK
Hattrick | Afsnit 82FC Midtjylland er danske pokalmestre anno 2026. Ulvene vandt torsdag finalen med 1-0 over FC København, og det er meget sæsondefinerende for begge klubber.
Læs mere
Leeds
Premier League



































