

Dejan Kulusevski måtte lade sig udskifte efter 19 minutter i søndagens hjemmekamp mod Crystal Palace.
Den svenske offensivspiller humpede fra banen, hvilket fik alarmklokkerne til at gå hos mange Spurs-fans med tanke på Europa League-finalen mod Manchester United om halvanden uge.
Umiddelbart er der dog ikke den store bekymring hos cheftræner Ange Postecoglou, om end det er svært at sige noget endeligt om skaden.
- Han bør være okay. Jeg har talt med ham og lægestaben, og de er ikke så bekymrede for ham. Det er mere et slag end alt muligt andet.
- Vi håber, at han er okay, men jeg ved det ikke. Det er svært at sige noget lige nu, siger Postecoglou efter kampen ifølge Reuters.
Artiklen fortsætter efter billedet

Tottenham tabte søndagens kamp med 0-2.
Europa League-finalen spilles onsdag den 21. maj.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Tottenham
Premier League
































