Dean Smith kan glæde sig over at have fået to spillere tilbage fra skadeslisten forud for bundholders opgør mod Manchester United.
Skotske Billy Gilmour har været syg med corona, men han er nu vendt tilbage på træningsbanen.
Polske Przemysław Płacheta har været skadet i det seneste to kampe, men midtbanespilleren er også vendt tilbage, og ligesom Gilmour er han ifølge Dean Smith i betragtning til weekendens opgør.
Joshua Sargent har været været skadet i de seneste to kampe, han gør fremskridt i forhold til sin skade, men lørdagens opgør er for tidligt til et comeback.
Artiklen fortsætter efter billedet

Til kampen må Norwich også undvære Andrew Omobamidele og Adam Idah, som begge er ude med skader. Brandon Williams må ikke spille, da han er udlejet fra netop Manchester United.
Kampen mellem United og Norwich spilles lørdag klokken 16.00.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Norwich
Manchester United
Premier League


































