2023-11-05 20:01:53

Luton-profil om Diaz-mål: Jeg bad til VAR

Luton Towns Chiedozie Ogbene bad til, at VAR kunne finde noget på Luis Diaz' sene udligning. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 11. runde

FT

LUT

1 - 1

LIV

80'
10
Tahith Chong
Mål
90'
11
Luis Diaz
Mål

Luton tilkæmpede sig søndag aften et flot point mod et formstærkt Liverpool-mandskab.

Luton kom sågar foran, og det lignede længe, at oprykkerne ville nappe alle tre point, men så dukkede Luis Diaz i tillægstiden og scorede til 1-1. 

Her håbede hjemmeholdets Chiedozie Ogbene til, at VAR kunne finde noget, men skønt de ikke kunne det, så er han stadig tilfreds med et ene point. 

- Jeg bad for et VAR-tjek, men der var et fint mål, siger Ogbene til Sky Sports ifølge BBC.

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Luton-profil om Diaz-mål: Jeg bad til VAR
Foto: Ian Walton/Reuters/Ritzau Scanpix

- Man kan ikke sige noget til den indstilling, vi viste i aften.

- Vi går ind i omklædningsrummet en smule skuffede, da vi ikke vandt mod et meget godt Liverpool-hold, og det viser, hvor langt vi er kommet, afslutter Ogbene.

Med det ene point er Luton Town lige akkurat over stregen, da man kravler op på 17.-pladsen, á point med Bournemouth.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 11. runde

FT

LUT

1 - 1

LIV

80'
10
Tahith Chong
Mål
90'
11
Luis Diaz
Mål
Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce