
FCM går et travlt transfervindue i møde.
Klubben kommer efter alt at dømme til at sælge offensivprofilen Gustav Isaksen, og direktør Claus Steinlein har i forvejen meldt ud, at der skal hentes kvalitetsspillere, så ulvene på ny kan kæmpe med om guldet i 3F Superligaen.
Spørgsmålet er, hvem FCM skal gå efter at hente til klubben.
Det spørgsmål blev drøftet i Viaplays optakt til fredagens opgør mellem Viborg og FCM, og her fik fodboldeksperten Per Frimann æren af at komme med sit bud på en kvalitetsspiller, som Steinlein og co. bør jagte.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Andreas Skov Olsen. Jeg ved ikke, hvad der sker med ham i Club Brugge. Han er dyr. Han er meget dyr, men han er også en spiller, som måske kunne flyttes, og det ville være virkelig interessant for en klub som FC Midtjylland.
- Det ville også vise, at de også vil være med og vil op og presse FC København. Spørgsmålet er selvfølgelig, om han selv vil, siger Frimann.
Du kan se hele sekvensen fra optakten, hvor FCM's transfervindue bliver vendt, i videoen, der ligger øverst i artiklen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

FC Midtjylland
Club Brugge
3F Superliga


































