2025-11-22 15:55:37

Yuito Suzuki chokerer Bayern - se målet her

Den tidligere Brøndby-angriber Yuito Suzuki har bragt Freiburg foran mod Bayern München. Målet kan ses i videoen. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

CL - 5. runde

FT

ARS

3 - 1

BMU

Yuito Suzuki har fået en svingende start på tilværelsen i Freiburg, men i sidste spillerunde stemplede den tidligere Brøndby-profil ind og scorede sit første mål i Bundesligaen. 

Det har tilsyneladende betydet fornyet selvtillid for den 24-årige japaner. 

Lørdag eftermiddag har Yuito Suzuki i hvert fald bragt sit mandskab foran med 1-0 mod selveste Bayern München. 

En løs bold efter et hjørnespark dumpede ned for fødderne af angriberen, som resolut bankede den fladt ind i netmaskerne og chokerede de tyske mestre. 

Artiklen fortsætter efter billedet

Bundesliga -Yuito Suzuki chokerer Bayern - se målet her
Foto: Gintare Karpaviciute/Reuters/Ritzau Scanpix

Målet kan ses i videoen.  

Opgøret mellem Bayern München og Freiburg står i skrivende stund 2-1 til sidstnævnte. 

Podcast Cover

Skandaløse scener i Parken: Pinligt for FCK

Hattrick | Afsnit 82

FC Midtjylland er danske pokalmestre anno 2026. Ulvene vandt torsdag finalen med 1-0 over FC København, og det er meget sæsondefinerende for begge klubber.

Læs mere
-20:07

Artiklen fortsætter efter indholdet

CL - 5. runde

FT

ARS

3 - 1

BMU

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce