Under landsholdsterminen kunne Chelsea-stjernen Enzo Fernandez ikke afvise, at han muligvis ikke spillede i Chelsea efter VM til sommer.
På baggrund af dette har Chelseas cheftræner, Liam Rosenior, besluttet, at Fernandez ikke kommer i aktion i London-mandskabets to næste kampe.
Det fortæller cheftræneren på et pressemøde ifølge Mirror.
- Han (Enzo Fernandes, red.) gik over stregen.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg har snakket med Enzo. Han kommer ikke i aktion lørdag (mod Port Vale i FA Cup, red.) og mod Manchester City.
- Det er skuffende, at han har udtalt sig på den måde. Jeg har intet ondt at sige om Enzos person, men det var ikke i orden. Vi måtte straffe ham.
Lørdag klokken 18:15 er Chelsea i aktion mod Port Vale i FA Cup.

Superliga-profiler siger farvel
Hattrick | Afsnit 81Real Madrid kaldte tirsdag aften til et højst usædvanligt pressemøde med Florentino Pérez efter dage med kaos, rygter og massiv uro omkring den spanske storklub.
Læs mere
Chelsea
Premier League
































