
Det holdt hårdt for Fulham.
Lørdagens hjemmekamp mod Leeds så længe ud til at ende 0-0, men dybt inde i tillægstiden var det et utrolig bizart selvmål, der gav værterne sejren.
Opgørets Fulham-anfører, Joachim Andersen, erkender, at ikke alt var lige kønt, men danskeren er meget glad for sejren.
- [Jeg står med] glade følelser, fortæller Joachim Andersen på Fulhams hjemmeside.
- Det var en svær kamp. Det var ikke smukt i dag, men i sidste ende fik vi de tre point, hvilket er det vigtigste. Vi havde virkelig brug for det - især efter de første tre kampe, hvor jeg følte, at alt, der kunne gå imod os, gik imod os.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Vi arbejder meget med det. Det var ikke vores bedste kamp. I første halvleg kunne vi godt have gjort det bedre. I anden halvleg skabte vi flere chancer – vores indskiftere gjorde især en forskel.
Du kan læse mere om kampen mellem Fulham og Leeds lige her, mens det pudsige selvmål fra opgøret findes øverst i denne artikel.

Slagsmål og splittelse i Real Madrid
Hattrick | Afsnit 78Real Madrid sejler rundt få dage før El Clásico med interne konflikter, disciplinærsager og spillere, der angiveligt har bedt om fri fra træning.
Læs mere

Fulham
Premier League







































