Bashkim Kadrii er fortid i OB.
Det står klart tirsdag eftermiddag, efter klubben selv har meddelt, at OB-anføreren stopper.
OB skriver dog også, at det drøftes, hvorvidt Kadrii kan få en anden rolle i klubben, så han kan hjælpe på anden vis.
Selv siger Kadrii dog, at han glæder sig til at starte et nyt kapitel i sit liv.
- Jeg vil gerne takke klubben og fansene for at give mig muligheden for at spille i en stor og traditionsrig klub, som OB er. Jeg kom hertil som helt ung, og gennem tre forskellige perioder i mit liv har jeg repræsenteret byen og øen, udtaler Kadrii til OB's hjemmeside.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg har mødt nogle helt fantastiske mennesker omkring klubben, jeg har haft nogle gode holdkammerater, og jeg føler, at jeg har bidraget til at skubbe klubben i den rigtige retning
- Det er vemodigt at skulle sætte et punktum for min tid i OB’s spillertrøje, men jeg er også meget afklaret omkring det hele. Jeg glæder mig til at starte et nyt kapitel i mit liv, og der føler jeg, at det er det rigtige tidspunkt, afslutter Kadrii.
Det er den 20. juli, at OB skal kæmpe for at komme tilbage i 3F Superligaen. Det sker mod oprykkerne fra Esbjerg FB.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
3F Superliga
































