Mads Agger er kommet for at blive i Sønderjyske Fodbold.
Den 25-årige offensivspiller har tilbragt to år i Sønderjylland efter sit skifte fra Næstved, og han ser frem til flere år i de lyseblå farver.
- Jeg er meget glad for at være i Sønderjyske Fodbold, og derfor føles det også rart og helt rigtigt at forlænge min aftale. Det har været et par super gode og spændende sæsoner, vi har været igennem, og jeg nyder at være en del af det projekt, vi har gang i i Sønderjyske Fodbold, siger Mads Agger til klubbens hjemmeside.
Artiklen fortsætter efter billedet

Mads Agger bidrog med otte mål og tre assists i første sæson i 3F Superligaen, og han er klar til at være involveret i flere scoringer, så Sønderjyske kan nå deres mål for sæsonen.
- Vi kom godt igennem vores første sæson i 3F Superligaen, som var lærerigt for os alle, og jeg føler, at både jeg og truppen står bedre rustet her i vores sæson to i det gode selskab. Nu jagter vi sammen en ny overlevelse, og jeg brænder for at hjælpe holdet på den mission, der venter, siger Mads Agger.
Der venter en vigtig kamp i den mission fredag, hvor sønderjyderne skal en tur til Odense.

VM Morgenbriefing: Spanien er klar til semifinalebrag
Hattrick | Afsnit 145Spanien er klar til VM-semifinalen efter endnu en sen afgørelse fra superindskifter Mikel Merino.
Læs mere
Sønderjyske
3F Superliga








































