Real Madrid skal have en ny cheftræner efter denne sæson.
Her har flere navne været nævnt som den permanente afløser for Xabi Alonso, som blev fyret tidligere på sæsonen.
Senest er Massimiliano Allegri blevet kastet i puljen af navne, da han angiveligt skulle være en af kandidaterne, som Real Madrid-ledelsen kigger på, skriver Corriere dello Sport.
Men AC Milans fans kan være rolige. Allegri har ikke travlt med at forlade Milano-klubben trods rygterne om Real Madrid.
- Jeg er bundet til AC Milan indtil 2027. Fremtiden er i morgen. Jeg er glad her, jeg er meget glad.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Vi har startet en lang rejse, og klubben arbejder for holdets fremtid. Men indtil vi når det mål, må vi holde os i nuet, udtaler Massimiliano Allegri ifølge GianlucaDimarzio.com.
Allegri afviser dermed også historien om, at han skulle være bekymret over klubbens ledelse.
På nuværende tidspunkt er det Alvaro Arbeloa, som står i spidsen for Real Madrid på en midlertidig kontrakt.

Vallys tæt på udlandsskifte
Hattrick | Afsnit 147Nicolai Vallys kan være på vej mod et udlandsskifte, efter japanske FC Tokyo har meldt sig på banen.
Læs mere
Real Madrid
Juventus
La Liga


































