2025-08-08 16:37:15

Crystal Palace-træner: Vi er passive på transfermarkedet

Crystal Palace-manageren Oliver Glasner savner forstærkninger i sin trup. Han mener, at klubben har været for passive i transfervinduet, og han vil minimum have to signinger ind, før vinduet lukker.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

Community Shield - Final. runde

FT

CRY

5 - 4

LIV

Crystal Palace har sagt farvel til syv spillere indtil videre i transfervinduet.

Ifølge manageren i klubben er det noget, der kan mærkes på holdets bredde. 

Klubben har blot hentet to spillere - Borna Sosa og Walter Benitez - ind. Det er for passivt et transfervindue ifølge Oliver Glasner.

- Vi er ret passive [på transfermarkedet]. Jeg synes, at vi skal hente nogle spillere for at blive klar til de kommende kampe, fortæller han på fredagens pressemøde.

- Med nuværende situation synes jeg, at vi har brug for to nye spillere: en i forsvaret og en i angrebet. Ellers har vi god konkurrence på de andre pladser med god kvalitet.

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Crystal Palace-træner: Vi er passive på transfermarkedet
Foto: David Klein/Reuters/Ritzau Scanpix

Crystal Palace møder Liverpool i Community Shield-finalen på søndag. 

Elsker du Premier League? Så spil med i Premier Manager!

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

Community Shield - Final. runde

FT

CRY

5 - 4

LIV

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce