- Vi har en positiv dialog, og der skal nok snart blive meldt noget ud snart.
Sådan lød det fra Daniel Wass om hans kontraktsituation fredag aften efter Brøndbys 1-1-kamp mod FC Nordsjælland.
Den 36-årige midtbanespillers kontrakt stod til at udløbe til sommer, men dialogen ser ud til at have mundet ud i en ny aftale.
Således skriver Tipsbladet lørdag, at Daniel Wass og Brøndby IF er blevet enige om en etårig forlængelse.
Dermed kommer anføreren som altså til at være en del af Brøndby-truppen i næste sæson, da den nye kontrakt løber til sommeren 2027.
Artiklen fortsætter efter billedet

De sidste formaliteter mangler kun, før Daniel Wass sætter sin underskrift på kontraktforlængelsen.
Daniel Wass vendte i sommeren 2022 hjem til Brøndby efter 11 sæsoner i udlandet.
Han er i alt noteret for 232 kampe for de blågule, og det ser nu ud til, at han også er at finde på Vestegnen, når den nye sæson starter.

Premier League-klubber jagter Froholdt
Hattrick | Afsnit 77I Portugal fortsætter Victor Froholdts vilde gennembrud med at skabe opmærksomhed og nu fra nogle af Premier Leagues største klubber.
Læs mere
Brøndby IF
3F Superliga







































