


Fulham formåede søndag aften at kæmpe sig tilbage og få 1-1 mod Manchester United.
Her stod Alex Iwobi for oplægget til hjemmeholdet mål, og han er ganske tilfreds med det ene point, som han selv var med til at sikre.
Det fortæller han til Sky Sports efter opgøret på Craven Cottage.
- Evnen til at kæmpe sig tilbage - det var vigtigt. Vi vidste, at udskifterne kunne gøre forskellen i dag.
- Det er altid bedre ikke at tabe, og vi fik et godt point mod et stærkt hold, siger han.
Artiklen fortsætter efter billedet

Iwobi fortæller videre om sin assist til det udlignende mål:
- Jeg sigtede egentlig efter Raul (Jimenez, red.), men han (Emile Smith Rowe, red.) lavede et godt løb i ryggen på forsvaret, og jeg stolede på, at han ville nå bolden.
- Vi vidste, at vi kunne komme ind bag deres to midtbanespillere, og at deres midterforsvar gerne ville skubbe op, og det udnyttede vi i dag, lyder det fra Fulham-spilleren.

Detaljer om FCK-transfers og stort Stage-bud
Hattrick | Afsnit 2Vi starter dagens Hattrick med en række detaljer om Asger Sørensen, der er på vej mod FC København, mens Viborg har været i dialog med FCK om Hunor Nemeth. Vi kigger også på Jacob Neestrups store bud på Jens Stage.
Læs mere
Fulham
Manchester United
Premier League



























