For første gang siden 2009 er OB tæt på at runde et gennemsnit på over 10.000 tilskuere per hjemmekamp.
Denne milepæl kan opnås mandag i påskekampen mod FC Fredericia, der gæster Nature Energy Park.
Op til kampen har topscorer for klubben Noah Ganaus rost den opbakning, som Alexander Zornigers mandskab har fået i denne sæson.
- De er der altid for os. Både i de svære perioder og i de gode perioder. Det betyder meget for os, og vi mærker det virkelig, når de bakker os op, siger han til klubbens hjemmeside.
Artiklen fortsætter efter billedet

OB har scoret seks mål i de to indbyrdes kampe mod Fredericia.
- Det har været to kampe med mange mål og fantastisk opbakning, så jeg glæder mig meget til den næste kamp. Vi håber virkelig, at hele Odense vil komme og kæmpe med os, siger Noah Ganaus.
Ganaus har scoret 13 mål i denne Superliga-sæson.

FIFA i kontroversielt forslag: Anklages for trusler og bestikkelse
Hattrick | Afsnit 162FIFA vil oprette og sælge aktier i et nyt selskab, som skal stå for afviklingen af blandt andet VM. Gianni Infantinos forslag møder stor kritik fra blandt andre DBU og UEFA.
Læs mere
OB
3F Superliga



































