Tre kampe.
Det var, hvad det blev til for Filip Djukic i AC Horsens.
Den tidligere Hvidovre-målmand er skiftet til Viborg efter kun en halv sæson i Horsens.
- Det siger jo lidt sig selv, at når man kun er der i et halvt år, så har det oftest ikke været en succes, medmindre man er angriber og har banket en masse kasser ind.
- Nu står der, at det er en lykkelig skilsmisse, jeg vil nu mene, at jeg har været ulykkelig fra nærmest dag et af, siger den nye Viborg-keeper til Viaplay Sports News.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg har ikke lyst til at bruge så meget tid på at sparke bagud, fordi jeg tror alligevel ikke, at folk ville tro på mig, hvis jeg sagde, hvordan det hele er forløbet.
Filip Djukic har mulighed for at få debut for sun nye klub Viborg i weekenden, når de er på besøg hos OB på Fyn på søndag.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
AC Horsens
Viborg FF
3F Superliga
Betinia Liga





































