2025-01-29 18:48:52

Mads Bech glæder sig til Fenerbahce: Bliver ikke bedre

FCM's Mads Bech Sørensen glæder sig til kampen mod Fenerbahce.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

EL - 8. runde

FT

FCM

2 - 2

FEN

Torsdag aften gæster Jose Mourinhos Fenerbahce-mandskab MCH Arena. 

Forud for kampen har FC Midtjylland ganske gode kort på hånden i forhold til at sikre sig avancement. 

Mads Bech Sørensen glæder sig til at spille på en udsolgt hjemmebane. 

- Vi ser virkelig frem til det. Udsolgt MCH Arena, stor kamp, Europa. Det bliver ikke meget bedre, siger stopperen til klubbens egne kanaler.

Artiklen fortsætter efter billedet

Europa League -Mads Bech glæder sig til Fenerbahce: Bliver ikke bedre
Foto: Frank Cilius/Ritzau Scanpix

Mads Bech fortæller herefter, at de ikke har brugt så meget krudt på Fenerbahces stjerner, der blandt andre tæller Edin Dzeko og Dusan Tadic. 

- Vi har mest af alt haft fokus på os selv, og hvad vi kan forbedre. Vi har naturligvis også snakket om, hvad de er dygtige til, og vi skal lukke ned for, slår han fast. 

Der er kampstart mellem FCM og Fenerbahce torsdag aften klokken 21:00. 

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

EL - 8. runde

FT

FCM

2 - 2

FEN

Annonce

3 kommentarer

Se kommentarer
Annonce