2024-02-16 10:14:09

Mads Laudrup bliver ny vært på Onside

Fra næste sæson bliver Mads Laudrup ny vært på Onside, mens Signe Vadgaard overtager tøjlerne på Premier League-dækningen.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 18. runde

FT

BIF

1 - 0

FCM

Der sker ting og sager hos Viaplay.

Her har man nu meldt ud, at der sker en rokade blandt værterne, hvor Mads Laudrup får en ny rolle.

Fra sommeren 2024 er han nemlig ny vært på Onside.

- Superligaen er hjerteblod for mig. Og det har været fem virkelig sjove år med Offside, som vi ser frem til at lukke godt ned i løbet af foråret, og så glæder jeg mig helt enormt meget til nu at få lov til at være en del af et nyt spændende superligaprojekt på Viaplay ved at tage værtsrollen i Onside på mig, siger Mads Laudrup i en pressemeddelelse.

Artiklen fortsætter efter billedet

3F Superliga -Mads Laudrup bliver ny vært på Onside
Foto: Claus Fisker/Ritzau Scanpix

Det betyder dermed, at Signe Vadgaard er i gang med sin sidste tid som vært på Onside.

Hun er på nuværende tidspunkt på barsel, men vender tilbage fra april.

Fra næste sæson skal hun i stedet fokusere på Premier League-dækningen som afløser for Helle Smidstrup, som stopper.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 18. runde

FT

BIF

1 - 0

FCM

Annonce

17 kommentarer

Se kommentarer
Annonce