




Crystal Palace hentede torsdag en 3-1-sejr over Tottenham.
Det skete efter en første halvleg, hvor Crystal Palace kom bagud, men svarede hurtigt igen med tre mål.
Derfor var det en tilfreds Crystal Palace-træner, der efter kampen udtalte sig.
- Jeg er meget tilfreds med vores præstation i første halvleg.
- Selv før vi indkasserede målet spillede vi godt, og jeg elskede virkelig reaktionen bagefter, for det var kun ét eller to minutter efter det underkendte mål, siger Palace-træner Oliver Glasner ifølge BBC Sport.
Artiklen fortsætter efter billedet

Efterfølgende svarede Glasner på, hvorvidt de europæiske pladser er realistiske.
- I de sidste uger blev jeg spurgt om nedrykning, og nu handler det pludselig om Europa. Vi vil fokusere på at bygge momentum. Vi bevæger os i den rigtige retning og er tilbage på sporet, siger han.
Efter 3-1-sejren indtager Crystal Palace 13. pladsen i Premier League.

Superligaens tv-produktion bløder millioner
Hattrick | Afsnit 14842 millioner kroner. Så stort et underskud er Matchday Production, der står bag tv-produktionen af Superligaen, kommet ud med. Men hvor alvorligt er det egentlig - og er der grund til bekymring?
Læs mere
Tottenham
Crystal Palace
Premier League



































